• Zróbmy razem Szlachetną Paczkę

24.11.2023

W sobotę 18 listopada o godz. 8:00 Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Niewielkim wysiłkiem, ale działając razem, możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących - bo razem stać nas na dobro.

Pomagamy Rodzinie:

Rodzina: Pani Magdalena (30l), Anna (9l), Michał (7l), Kamil (3l)

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

23.11.2023

W drugim tygodniu listopada w naszej szkole realizowaliśmy międzynarodowy projekt edukacyjny Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Tegorocznym hasłem przewodnim Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy było: „Zostań Królową/Królem swojego czasu!”

Celami Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy była nauka dobrego i efektywnego zarządzania czasem, poszerzenie wiedzy o nowe zagadnienia związane z planowaniem swojego czasu: zegar biologiczny, cele krótko - i długoterminowe, planowanie, ustalanie priorytetów, lista zadań, uświadomienie uczniom, dlaczego ważny jest sen i wypoczynek, kształtowanie postawy dbania o siebie i swój dobrostan. Uczniowie dzielnie stawili czoła groźnym „pożeraczom czasu” i tworzyli kodeks walki z nimi. Na godzinach wychowawczych uczniowie klas IV - VIII wysłuchali webinaru „Jak efektywnie zarządzać swoim czasem w trakcie uczenia się?”. Uczniowie przygotowali cytaty motywacyjne dotyczące c

• Niepełnosprawni są wśród nas

22.11.2023

Jak powstaje gips? - doskonale wiedzą już uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły.

We wtorek 21-go listopada w klasach 1a i 1b odbyły się warsztaty manualne z udziałem pracowników i podopiecznych Fundacji „Dialog”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zrobić gips oraz odlewy z niego, jak go malować oraz ozdabiać. Rozwiązały krzyżówkę i wysłuchały wiersza o „Słoniu Trąbalskim”, poznały różne ciekawostki o słoniach, pomalowały i ozdobiły figurki gipsowe. Na koniec wszystkie pierwszaki otrzymały upominki.

• „Kto ty jesteś? - Polak mały”

13.11.2023

​​​​​Kto ty jesteś? - Polak mały” - te słowa stały się myślą przewodnią w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w grupie 0a.

Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Zapoznały się z wydarzeniami historycznymi związanymi z obchodzonym świętem. Poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, Józefa Wybickiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Odśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Podziw budzi fakt, iż wśród naszych najmłodszych są tacy, którzy znają i śpiewają wszystkie cztery zwrotki naszego hymnu. Potem przedszkolaki z wielką pieczołowitością i zapałem zabrały się do wykonania świątecznych kotylionów. Dzieci obejrzały również film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” oraz "Symbole narodowe". Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy za aktywny udział w za

11.11.2023

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W naszej szkole już wczoraj świętowaliśmy ten dzień. Akademię pełną patriotyzmu i wspomnień o bohaterach walki o wolność przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Wysockiej i pani Anny Sobieszuk.

W patriotyczny klimat uroczystości doskonale wprowadziły wszystkich zgromadzonych słowa dyrektora szkoły pani Agnieszki Walczuk:

• Zuzia Sierzputowska w zaszczytnym gronie laureatów

08.11.2023

12-go października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy odbyły się przesłuchania uczestników XXVIII Nadnarwiańskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Piątnica 2023.

Prezentacje obejrzało i oceniło jury w składzie: Jan Zugaj, Grzegorz Sekmistrz, Ryszard Kulaszewski.

Wśród laureatów znalazła się uczennica z naszej szkoły: Zuzanna Sierzputowska z klasy 7c. Uczennica wykonała swój utwór na bardzo wysokim poziomie artystycznym - mówi Robert Kozikowski, nauczyciel muzyki w naszej szkole, który przygotowywał Zuzię do występu. W konkursie wzięła także udział Zuzanna Sobieszuk z klasy 7c.

• Wszystkich Świętych

31.10.2023

Z okazji nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych 26 października 2023 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem - panią Małgorzatą Krzyną udali się na cmentarz, by oddać hołd zmarłym, zasłużonym Polakom.

W pierwszej kolejności udali się na groby zmarłych pedagogów i żołnierzy. Zapalili tam znicze i odmówili modlitwę. Następnie przeszli pod pomnik Św. Jana Pawła II, który znajduje się przed kościołem, po czym ponownie zapalili tam znicze oraz pomodlili się. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim klasom, które zaangażowały się w zakup zniczy.

• Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie 2023

27.10.2023

We wtorek 24-go października br. już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna. Uczestnicy przynieśli z domu swoje ulubione książki lub wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Książki czytano na korytarzach na specjalnie przygotowanych ławeczkach i w bibliotece. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, zaangażowanie oraz zachęcamy do czytania książek każdego dnia.

• Muzyczne sandały Pędzącej Strzały

25.10.2023

"Muzyczne sandały Pędzącej Strzały" - ta audycja 24-go października zainaugurowała cykl comiesięcznych spotkań muzycznych, w ramach których nasi najmłodsi mają okazję poznać różne gatunki muzyczne, posłuchać brzmienia wielu instrumentów, poznać kulturę, zwyczaje i tradycje odległych państw i kontynentów. Wszystko to w przystępnej, ciekawej, pełnej niespodzianek bajkowej konwencji. Z repertuarem wystąpili artyści z ARTE-MUZA Białystok.

Niedziela 28.04.2024