• Starsi czytają młodszym

23.05.2023

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole założyliśmy Klub Przyjaciół Bratka. Podczas zajęć uczniowie klas 1-3 chętnie i z uwagą słuchają bajek, odpowiadają na pytania do tekstu, wykonują ćwiczenia, rysują oraz bawią się. Celem projektu było zachęcenie do nauki czytania i wypowiadania się.

Uczennice klasy 3b - Zuzia i Wiktoria przygotowały się w domu do głośnego czytania jednej z bajek terapeutycznych Bratka młodszym dzieciom. Do ćwiczonego tekstu ułożyły po 5 pytań. 22.05.2023 r. spotykały się z przedszkolakami z grupy 4 oraz grupą 0A i czytały bajkę. Po przeczytaniu zadawały młodszym kolegom przygotowane pytania. Dzieci odpowiadały na nie, kolorowały podobiznę Bratka, a także samodzielnie ilustrowały usłyszaną bajkę.

• Z wizytą w oczyszczalni ścieków

18.05.2023

Uczniowie klasy 7a i 7b wraz z panią Agata Wyrzykowska udali się go Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Śniadowie. Na miejscu czekała na nich pani Justyna Jemielity - kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Śniadowie. Pani Justyna oprowadziła uczniów po terenie oczyszczalni, omówiła: „drogę” jaka przechodzą ścieki zanim zostaną wpuszczone do rowu melioracyjnego, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa związane z praca konserwatora oczyszczalni oraz poinformowała uczniów o konsekwencjach wrzucania śmieci do toalet. Uczniowie zapoznali się z metodą działania przepompowni ścieków, dowiedzieli się jakie niebezpieczne, zagrażające życiu gazy wydzielają się z ścieków, poznali jak działa sitopiaskownik oraz sito Hubera, przyjrzeli się oczyszczaniu biologicznemu ścieków w zbiornikach retencyjnych, zobaczyli laguny hydrobotaniczne. Usłyszeli także, co się dzieje z osadem zebranym podczas oczyszczania śc

• Jakie cudne te Mazury!

18.05.2023

Wycieczek ciąg dalszy. W piątek (12-go maja) uczniowie klas: 4a, 4b, 6a, 6b wyjechali na wycieczkę na Warmię i Mazury. Pierwszym punktem programu był niesamowity seans w PLANETARIUM LOTÓW KOSMICZNYCH. Następnie zwiedzaliśmy Olsztyn: przepiękną STARÓWKĘ, STARY RATUSZ, BAZYLIKĘ. Ze stolicy WARMII I MAZUR przejechaliśmy do SKANSENU W OLSZTYNKU. Tam podziwialiśmy: zagrody chłopskie, dworki szlacheckie, wiatraki, młyny. Następnie wyruszyliśmy do GRUNWALDU - w celu poznania historii związanej z BITWĄ POD GRUNWALDEM. To była niesamowita przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Ale szok! Cyrk "Szok" w naszej szkole :-)

16.05.2023

Tak zabawnego początku tygodnia życzymy sobie w każdy poniedziałek :-) Wczoraj (15-go maja) naszą szkołę odwiedził cyrk „Szok”. W trakcie przedstawienia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 „pękali ze śmiechu”.

Dzieci miały możliwość zobaczyć żonglerkę piłeczkami, wesołego Clowna na szczudłach oraz pojeździć na miniaturowym rowerku. Niesamowitą atrakcją był pokaz piesków, które posłusznie wykonywały polecenia. Wiele emocjio wzbudził także wąż. Każde dziecko mogło dotknąć węża, a niektóre trzymały go nawet na rękach. Zabawy było co niemiara.

• Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

28.04.2023

"Niechaj nie będzie ten akt ostatnim, niech się przykładem stanie dla świata!" - takie motto przyświecało zorganizowanej przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, która odbyła się w piątek - 28 kwietnia br. Przy dzwiękach wzruszających patriotycznych pieśni wspominaliśmy piękne i radosne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Uroczystość była też dobrym momentem do przypomnienia o symbolach narodowych i należnym im szacunku. Recytatorskie występy uczniów klas szóstych uświetniły dwa układy choreograficzne grupy chorągwiarskiej "Strażnicy herbów" z GOK w Śniadowie. Duch Konstytucji 3-go Maja pięknie zjednoczył wszystkie "stany" szkolne, które uroczyście i z szacunkiem oddały hołd polskim reformatorom i obrońcom Ojczyzny.

• Biało-czerwony eksperyment

28.04.2023

Uczniowie koła chemicznego ze swoją opiekunką pani Agatą Wyrzykowską odwiedzili grupę 3 i 4-latków. Przedszkolaki wykonały kolorowe slimy, nadmuchały balony w wyniku reakcji chemicznej, przegoniły„tłuszcz” za pomocą detergentu oraz pomalowały w sposób chemiczny flagi Polski.

• Podróż do krainy wyobraźni

28.04.2023

Kolejna znana pisarka odwiedziła bibliotekę w Śniadowie. W czwartek 27 kwietnia 2023 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo odbyło się spotkanie autorskie dla klas drugich z Anielą Cholewińską-Szkolik. Podczas spotkania pisarka rozmawiała z dziećmi o ich ulubionych książkach, niełatwej sztuce ich pisania oraz niezwykłej mocy wyobraźni. Autorka zaprezentowała uczniom dwie serie swoich książek: „Misia i jej mali pacjenci” oraz „Pozytywka Poli”. W części warsztatowej spotkania dzieci wcieliły się w role lekarzy zwierząt i z wielkim zaangażowaniem wypełniały karty pacjenta. Po spotkaniu można było kupić książkę autorki z jej autografem.

• Lekcja otwarta dla rodziców

26.04.2023

"Terapia ręki w domu z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku" - w zajęciach uczestniczyło 12 mam z grup 0A, 0B oraz klasy IA wraz z dziećmi. Podczas zajęć wykorzystano pomoce przygotowane przez terapeutę z przedmiotów codziennego użytku (rolki po papierze, klamerki, wytłaczanki po jajkach, makaron, gumki do włosów, gumki recepturki, nakrętki od butelek itd.).

• Serce za serce

25.04.2023

W dniu 21.04.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ DOBRA. W ramach podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc SK Caritas przeprowadziło akcję: Serce za serce. Wszystkim członkom społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi rozdawaliśmy lizaki - serduszka z sentencją: Dziękujemy za Twoje dobre serce SK Caritas.

• Z życia szkoły: Terapia ręki

21.04.2023

W czwartek - 20.04.2023 r. w jednej z grup przedszkolnych odbyły się zajęcia otwarte z terapii ręki, które przeprowadziła p. Agata Sakowska. Podczas zajęć wykorzystano elementy terapii integracji sensorycznej, metodę aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss oraz elementy metody Marii Montessori.

Niedziela 28.04.2024