• „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”

Od grudnia 2018r. uczniowie klas II uczestniczą w projekcie z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa  „Od Grosika do Złotówki”. W czasie realizacji projektu uczniowie doskonalą procesy poznawcze, kształtują prawidłowe nawyki oraz postawy warunkujące sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Uczniowie poznają pojęcia związane z edukacją finansową.  W grudniu uczniowie poznali i nauczyli się piosenki, która będzie towarzyszyć im podczas międzygalaktycznej podróży. Wykonali także portret  Grosika oraz zaprojektowali modele rakiet.

grosik.docx

Witamy na planecie Grosik!

Styczeń to kolejny miesiąc , w którym Grosik zabiera nas w magiczną podróż. Tym razem nasza  wyprawa galaktyczna prowadzi wprost na planetę Grosik.

planeta_Grosik_tekst.docx

Małgorzata Filipkowska

W lutym Grosik zaprosił nas w galaktyczną podróż na planetę Portfelik.

Nasz bohater przygotował dla nas wiele ciekawych zabaw i zadań w „Dzienniku podróży”. Dowiedzieliśmy się jak zarabiają dorośli i w jaki sposób dzieci mogą zarobić na drobne wydatki. Wiemy już jak pomagać innym. Dowiedzieliśmy się, że nie za każdą pracę otrzymuje się wynagrodzenie. Rozmawialiśmy o znaczeniu potrzebie pracy. Poznaliśmy zawody tych, którzy dbają o  bezpieczeństwo innych. Nauczyliśmy się jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Poznaliśmy wygląd i przeznaczenie karty płatniczej. „Liczyliśmy swoje zarobki” w „Dzienniku podróży” nr 4.Najwięcej przyjemności sprawiło nam wykonanie „kosmicznych portfelików” na nasze samodzielnie zarobione kieszonkowe. Na zakończenie podróży przykleiliśmy do Parasola bezpieczeństwa naklejkę z hasłem: „Dziękujemy tym, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo” i umieściliśmy w klasie Grosikowy ślad podróży po planecie Portfelik.

Projekt_Grosik.docx

Podróż po planecie Skarbonka

W marcu dzięki galaktycznej podróży zaznajomiliśmy się z tematyką oszczędzania i przechowywania pieniędzy. Dowiedzieliśmy się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy. Podczas zajęć poznaliśmy i wyjaśniliśmy znaczenie powiedzeń i przysłów dotyczących oszczędzania. Zapoznaliśmy się z zasadami zdrowego stylu życia. Wspólnie rozwiązywaliśmy zadania matematyczne oraz rysowaliśmy projekty wymarzonej skarbonki.