• Aktualności

          • Zimowe origami w bibliotece szkolnej

            20.12.2023

            W środę 20-go grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty orgiami dla uczniów klas I-IV. Prowadził je Kacper Jastrzębski z klasy IVb. Dzieci pod czujnym okiem Kacpra wykonywały z papieru zimowe ozdoby - śnieżynki, choinki, a efektem zespołowej pracy dzieci biorących udział w warsztatach jest trójwymiarowa gwiazda. Wszystkie prace Kacpra można podziwiać w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

          • „Dzieci z Bullerbyn” - projekt czytelniczy w klasie IIa

            20.12.2023

            „Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników.

            Po wcześniejszym zapoznaniu się z historią dzieci mieszkających w małej wiosce Bullerbyn, zadaniem drugoklasistów było stworzenie makiety, plakatu lub lapbooka. Kierując się kreatywnością i pomysłowością, uczniowie naszej klasy wykonali przepiękne makiety domów przedstawiające Zagrodę Środkową, Zagrodę Północną lub Zagrodę Południową, w których mieszkali bohaterowie powieści. Z niebywałą precyzją przedstawili nawet najdrobniejsze szczegóły, Lapbooki, czyli własnoręcznie wykonane „książki”, zawierały natomiast mnóstwo informacji w formie zagadek, ciekawostek i krzyżówek o życiu Lisy, Anny, Britty, Lassego, Bossego i Ollego. Drugoklasiści wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. Oto wyniki ich pra

          • Warsztaty świąteczne w zerówkach

            18.12.2023

            Wkrótce święta! Zerówkowiczom udzielił się już przedświąteczny nastrój. Stąd właśnie pomysł na warsztaty świąteczne, które odbyły się w piątek 15-go grudnia. Stały się one doskonałą okazją, aby zanurzyć się w atmosferze świąt jeszcze głębiej i stworzyć coś własnoręcznie. Dzieciaki bardzo zaangażowały się w wykonanie stroików i lampionów świątecznych. Wspólna praca, wymiana doświadczeń, dzielenie się zarówno pomysłami jak i zgromadzonymi materiałami zdobniczymi pozwoliło na stworzenie niesamowitej atmosfery radości, życzliwości, współpracy, kreatywności a nade wszystko pięknej integracji. Był to naprawdę mile spędzony czas.

          • Warsztaty pachnące świętami dla małych i dużych

            15.12.2023

            Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka - to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera 12-go grudnia zorganizowałyśmy w grupie IV pięciolatków warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Celem było wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice wraz z dziećmi z zapałem lukrowali oraz dekorowali chatkę z piernika, a także ozdobę świąteczną w postaci choinki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

          • Chemiczne warsztaty świąteczne

            14.12.2023

            W dniach 7-8 grudnia 2023 roku odbyły się warsztaty zimowe dla dwóch grup przedszkolnych. Dzieci wykonały eksperymenty, podczas których badały napięcie powierzchniowe cieczy, obserwowały zachodzącą reakcję na “brodzie św. Mikołaja”, wykonały magiczne słoiczki oraz figurki z masy solnej. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie sztucznego śniegu oraz lepienie z niego bałwana. Organizatorem tego spotkania była pani Agata Wyrzykowska wraz z uczniami koła chemicznego.

          • O dwóch takich, co ... były najlepsze.

            13.12.2023

            Niepowtarzalną okazję zdobycia tytułu Mistrza Ortografii 2023 doskonale wykorzystały 2 nasze uczennice: Aleksandra Sulewska z klasy 8a oraz Paulina Tyszko z klasy 6a. Była to już 8 edycja, objętego patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, konkursu na szczeblu powiatowym. Dziewczęta były bezkonkurencyjne i zajęły 2 najwyższe miejsca. Ortografia, to dziedzina języka polskiego, która nawet polonistom potrafi nastręczać trudności, dlatego sukces Oli i Pauliny wart jest szczególnego podkreślenia. Oprócz pamiątkowych dyplomów, uśmiech na twarzach dziewcząt wywołały również cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Na co dzień talent do ortografii uczennice szlifują pod okiem swoich nauczycieli: pani Bogumiły Tomaszewskiej-Osowieckiej i pana Roberta Kozikowskiego. Mamy nadzieję, że wśród młodszych uczniów znajdą się już wkrótce godni następcy obecnych mistrzyń.

          • Jesteśmy już STARSZAKAMI!

            13.12.2023

            W piątek 8. 12. 2023 r. niezwykły dzień przeżywały dzieci z grupy 0a i 0b. Właśnie wtedy w obecności rodziców, wychowawców i zaproszonych gości złożyły ślubowanie, a pani dyrektor Agnieszka Walczuk dokonała pasowania każdego z nich na STARSZAKA. Dzieci pięknie zaprezentowały się przed publicznością śpiewając, recytując wiersze i tańcząc m. in. krakowiaka - taniec przygotowany przez nauczyciela rytmiki pana Piotra Kaję. Panie Barbara Kulesza i Małgorzata Jastrzębska były bardzo dumne ze swych wychowanków, a rodzice nie kryli wzruszenia patrząc na swoje pociechy.

          • Metoda projektu na lekcjach biologii

            07.12.2023

            Uczniowie klas siódmych na ostatnich lekcjach biologii pracowali metodą projektu. Metoda ta jest bardzo przyjazna zarówno nauczycielowi jak i uczniom. Ułatwia ich wspólną pracę i osiąganie wysokich efektów, angażuje uczniów w autentyczne projekty, które wymagają od nich planowania, organizacji, współpracy zespołowej i rozwiązywania problemów.

          • 🎅Fabryka pierników🎅

            06.12.2023

            Zerówkowicze z grupy 0a i 0b wzięli udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Śniadowie. Pod kierunkiem dyrektor ośrodka p. Gabrieli Piszczatowskiej dzieci wykonywały i własnoręcznie dekorowały pierniczki, zdobiły świąteczne torebki. Ten wspaniały czas uświetnił swoją obecnością również Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom słodkie upominki, rozmawiał i śpiewał z nimi kolędy. Dzieci dziękują pracownikom GOK w Śniadowie za ten piękny czas.

          • Analogowe pomoce dydaktyczne na lekcjach języka polskiego (część druga)

            04.12.2023

            ​​Przekład intersemiotyczny w klasie VIA stał się popularną metodą pracy z tekstem literackim na lekcjach języka polskiego.

            Na podstawie lektury J. R.R. Tolkiena „Hobbit” zainteresowani tematem uczniowie wykonali plakat, lekturę w pudełku oraz makiety nory – domu Bilba Bagginsa. Takie przełożenie jednego systemu znaków na inny nazywamy właśnie przekładem intersemiotycznym. Czytanie różnorodnych kodów pozajęzykowych pobudza do wypowiedzi, pozwala kształtować w ten sposób sferę werbalną oraz wyobraźnię. Przekład intersemiotyczny pozwala też rozwijać kreatywność uczniów. Ta konstatacja znajduje swoje potwierdzenie w uczniowskich pracach, małych dziełach, które zaskakują oryginalnością.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

        brak danych
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.04.2024
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 768480