• Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

          • Nasi uczniowie jak zwykle pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny!

            W szkole zorganizowano zbiórkę karmy dla bezdomnych ps￳ów ze schroniska "Arka" w Łomży. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w akcję. Dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk! Koordynatorkami szkolnej akcji była p. Katarzyna Szabłowska oraz p. Agata Wyrzykowska. 

          • Woda to życie - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY w naszej szkole

          • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku. Jak co roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Święto Wody z PAH". Ta ogólnoświatowa akcja ma przypominać o tym, jak ważną rolę odgrywa woda oraz jakie zagrożenie niesie za sobą spadek jej zasobów.

            Oprócz zadań przygotowanych przez PAH, uczniowie klas siódmych wykonali szereg doświadczeń, podczas których zbadali właściwości fizyczne i chemiczne wody.   

          • 🐝 Warsztaty pszczelarskie 🐝

          • W środę (3 kwietnia 2024 r.) przybyły do naszego przedszkola Panie z Imago Grupa. We wszystkich grupach przeprowadzone zostały warsztaty pszczelarskie. Były ona okazją, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pszczołach i ich znaczeniu w środowisku naturalnym. Dzieci poznały produkty wytworzone przez pszczoły i wykorzystywane przez człowieka. Przedszkolaki samodzielnie wykonały świeczki z wosku pszczelego. Każda grupa otrzymała nasiona roślin miododajnych, które razem ze swoimi paniami wysieją wiosną. Natomiast każde dziecko na zakończenie warsztatów dostało Dyplom Młodego Pszczelarza i słoiczek pysznego miodu.

            Warsztaty prowadzone przez panie pszczelarki z Imago Grupa były ciekawe i pouczające, uzmysłowiły naszym dzieciom  jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami i dlaczego należy je chronić.

          • OSTERN IN DEUTSCHLAND

          • Jak wyglądają przygotowania do Świąt Wielkanocnych i samo świętowanie u naszych zachodnich sąsiadów? Część zwyczajów pokrywa się z tymi, które zachowały się w Polsce, jednak niektóre tradycje wielkanocne są typowe dla kultury niemieckiej. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 7c podczas poniedziałkowej lekcji języka niemieckiego.

            Niektóre symbole, takie jak wielkanocny zajączek, znane są także w Polsce. Według tradycji to właśnie Osterhase ukrywa dla dzieci w domu i w ogrodzie drobne upominki (najczęściej słodycze). Niemieckie dzieci szukają ich w Niedzielę Wielkanocną. W niektórych niemieckich ogrodach drzewa stroi się pisankami. Ale to tylko nieliczne tradycje i zwyczaje, które uczniowie poznali w poniedziałek.

            Siódmoklasistom udało się również przygotować drobny upominek i napisać życzenia wielkanocne, które zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Marklkofen, w Niemczech.

            Magdalena Szabłowska-Poreda

             

          • Klucz do sukcesu

          • Próby, wyzwania, sukcesy. Próbny egzamin ósmoklasisty jako klucz do sukcesu

            Próby egzaminacyjne odgrywają istotną rolę w przygotowaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty, który jest jednym z najważniejszych etapów w ich edukacyjnej podróży. Próbne egzaminy stanowią nie tylko test wiedzy, ale są również doskonałą okazją do sprawdzenia własnych umiejętności, identyfikacji obszarów wymagających poprawy oraz przystosowania się do atmosfery egzaminacyjnej.

            Nasi ósmoklasiści po raz drugi przechodzą taką symulację prawdziwego egzaminu, która umożliwiła im zapoznać się z formatami testów, typami zadań oraz czasem, jaki mają do dyspozycji na udzielenie odpowiedzi. Próby egzaminu obejmują w naszej szkole wszystkie główne przedmioty, takie jak język polski, matematyka i język obcy, pozwalają one lepiej zrozumieć uczniom, czego mogą się spodziewać w trakcie egzaminu właściwego. Dziś w naszej szkole uczniowie z 8a i 8b piszą test z języka angielskiego.

            Warto podkreślić, że próbny egzamin ósmoklasisty to nie tylko test wiedzy, ale również cenny etap w edukacyjnej podróży ucznia. Pozwala on na zdobycie doświadczenia w radzeniu sobie z egzaminacyjnymi wyzwaniami, rozwijanie umiejętności koncentracji oraz samodyscypliny, a także przygotowanie psychiczne do egzaminu właściwego.

            Marek Filipkowski

          • Sukces naszych chorągwiarek na "Ostrowskim Stylu"

          • W Ostrowii Mazowieckiej odbyły się zawody taneczne „Ostrowski Styl”. Była to okazja dla dzieci i młodzieży do konfrontacji swoich umiejętności tanecznych z innymi tancerzami oraz możliwość wymiany doświadczeń. Uczennice naszej szkoły należące do grupy chorągwiarskiej zajęły:

            - II miejsce w kategorii INNE FORMY TAŃCA - 12-15 lat

            - III miejsce w tej samej kategorii do lat 11

            Gratulujemy!

            Katarzyna Bieńkowska

        • Nauka i rozrywka klas 4a i 4b
          • Nauka i rozrywka klas 4a i 4b

          • SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności

            Dnia 4 marca 2024 roku uczniowie klas 4A i 4B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie wyjechali do „Strefy Odkrywania, Wyobrażni i Aktywności” – SOWA. Strefa mieści się w budynku Wydziału Nauk Informatyczno - Technologicznych Akademii Łomżyńskiej.

            Dzieci miały możliwość pobudzenia wyobraźni i poszerzenia wiedzy poprzez zabawę. W SOW-ie dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi: krocząca sprężyna, obrotowy stolik, wyścigi walców, rowerowe przekręty, mapa 3D usypywana z piasku kinetycznego, puzzle matematyczne, wiszące piłki, idealna symetria, rower linowy. Kolejną bardzo ciekawą atrakcją była „Majsternia”. Jest to pomieszczenie, w którym dzieci miały za zadanie skonstruować przy użyciu kubeczków papierowych, słomek, wykałaczek coś co mogło przelecieć kilka metrów w górę w znajdującej się obok dmuchawie. Zabawa była bardzo fajna, a przede wszystkim uczącą i pobudzająca wyobraźnię.

             Uczniowie klas 4a i 4b przy danych stanowiskach.

            Po zajęciach w SOW-ie na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, którą było wyjście na kręgle. Gdzie uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu i rywalizacji w grupach. Kręgielnia Wowball jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Dostępne tu rozrywki dostarczają mnóstwo emocji. Z tej możliwości skorzystali uczniowie klas 4a i 4b.

            Wyjazd zorganizowali nauczyciele informatyki p. Artur Arciszewski i p. Dariusz Olszewski oraz wychowacy klas czwartych p. Irena Olszewska i p. Monika Chojnicka.

        • Laboratorium Przyszłości - zajęcia 3D
          • Laboratorium Przyszłości - zajęcia 3D

          • W ramach projektu Laboratorium Przyszłości, nasza szkoła oferuje zajęcia z druku 3D. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zanurzenia się w procesie tworzenia trójwymiarowych obiektów, począwszy od pomysłu aż do fizycznego stworzenia ich za pomocą drukarki 3D. To nie tylko nauka, to także zabawa, która rozwija umiejętności logicznego myślenia i współpracy. Na zajęciach uczyliśmy się obsługi drukarki 3D. Uczniowie uczyli się jak zakładać i wprowadzić filament, kalibrować urządzenie i poziomować stół. Następnym krokiem było nauczenie się obsługi i konfiguracji programów Ultimaker Cura, Tinkercad i MakerBot Print. Oprogramowanie Cura to slicer przeznaczony dla drukarek 3D. Jego zadaniem jest przerabianie trójwymiarowego modelu na warstwy i wygenerowanie poleceń dla drukarki 3D. Tinkercad to darmowy program do modelowania 3D online, który działa w przeglądarce internetowej. Program stał się popularną platformą do tworzenia modeli do druku 3D, a także wstępem do konstruktywnej geometrii bryłowej w szkołach. MakerBot Print to darmowe oprogramowanie, które optymalizuje i usprawnia proces drukowania 3D dla dowolnego przepływu pracy. Pozwala odkrywać, przygotowywać, zarządzać i udostępniać wydruki 3D. Po zapoznaniu z drukarką i oprogramowaniem uczniowie przeszli do tworzenia projektów. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

            Dariusz Olszewski

        • Opłata za wyżywienie - marzec 2024 r.
          • Opłata za wyżywienie - marzec 2024 r.

          • Opłata za wyżywienie dla uczniów szkoły podstawowej w miesiącu marcu 2024 r. wynosi - 133 zł. Dla oddziałów zerowych i grup przedszkolnych 247 zł (3 posiłki) bądź 190 zł (2 posiłki).

            Wpłata za wyżywienie dokonywana jest z dołu, za cały miesiąc w terminie do 25-go dnia każdego miesiąca na konto:

            Gmina Śniadowo, 18-411 Śniadowo, ul. Ostrołęcka 11

            BS Śniadowo

            31 8757 0001 3903 9824 2000 0200

            Przelew należy opisać tytułem: wpłata za wyżywienie, imię i nazwisko dziecka, klasa lub oddział, okres za który jest dokonywana wpłata, np. Jan Kowalski, grupa I, miesiąc: marzec 2024

            Odpisy za miesiąc marzec ujęte zostaną w kwietniu. 

          • Piłka ręczna - trzecie miejsce w Nowogrodzie

          • W ostatnią niedzielę (10.03.2024 r.) nasza drużyna w Nowogrodzie zajęła III miejce w półfinałach w piłce ręcznej chłopców. Wcześniej (6 marca) w naszej szkole wywalczyli awans do tych zawodów. Gratulujemy :)

          • CHEMICZNY FRAUENTAG

          • Podczas warsztatów „CHEMICZNY FRAUENTAG”, które odbyły się w miniony wtorek (05.03) mieliśmy szansę połączyć naukę dwóch przedmiotów: chemii i języka niemieckiego. Stworzyliśmy mydełka w wybranym przez siebie kształcie, zapachu i wyglądzie. Wykorzystaliśmy w tym celu suszone płatki róż, nagietków, chabrów oraz inne dodatki wzbogacające wygląd i jakość mydła. Bawiliśmy się formą, kolorem i zapachem. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się również kreatywnością podczas dekorowania i pakowania ciasteczek z napisem upamiętniającym tytuł naszych zajęć. Nie byłoby to możliwe bez pomocy pana Piotra Wyrzykowskiego, który wcześniej zaprojektował i przygotował wykrawacze do ciastek. Poznaliśmy niemieckie zwroty związane z Dniem Kobiet i nauczyliśmy się składać życzenia po niemiecku. Cudowne i pachnące warsztaty z okazji Dnia Kobiet to doskonała okazja do wspólnego uczenia się chemii i języka niemieckiego oraz świętowania. 

            ALLES LIEBE ZUM FRAUENTAG! 

            Agata Wyrzykowska, Magdalena Szabłowska-Poreda

          • Życzenia

          • Z okazji Dnia Kobiet

            życzymy Paniom wszystkiego najlepszego, 

            dużo szczęścia i radości,

            by w każdym dniu roku uśmiech

            na twarzach Waszych gościł tak samo często, jak w tym dniu.

          • Czytać można wszędzie!

          • W lutym w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzno-czytelniczy dla klas IV-VIII pod hasłem „Zaczytani w ferie”. Zadaniem było zgłoszenie zdjęcia przedstawiającego uczestnika konkursu czytającego książkę podczas relaksu w czasie ferii zimowych w różnych nietypowych oraz nieoczekiwanych sytuacjach i miejscach. Dostarczone prace nie tylko promują czytanie, ale również zachęcają do kreatywnego spojrzenia na książki.

             

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Oliwia Jastrzębska, kl. VI a

            II miejsce - Maja Walendziak, kl. V b

            III miejsce - Lidia Jastrzębska, kl. VI a i Miłosz Dymerski , kl. IV b

             

            Wyróżnienia:

            Aleksandra Chojnowska, kl. V b, Julia Kołota, kl. VII a, Natalia Olszewska, kl. VIII a, Hubert Zając, kl. VII a

             

            Gratulujemy kreatywności wszystkim uczestnikom konkursu! - Organizatorzy: Agnieszka Darda, Agata Gaicka - Sagało, Anna Trzaska

          • Nie pal!

          • Samorząd uczniowski wraz ze swoim opiekunem - panią Małgorzatą Krzyną, zorganizowali Dzień Przeciwko Paleniu. Zlecili oni stworzenie przez każdą klasę plakatów mających na celu zniechęcenie do palenia wyrobów nikotynowych nie tylko młodzież, ale także osoby dorosłe.

            SZKOLNE KOŁO FOTOGRAFICZNE